TUDOMÁNYOK ÉS TEHETSÉGEK KERTJE

Az eseményt 2010-ben a szervezők azzal a céllal hívták életre, hogy a tudományos ismeretterjesztést népszerűsítse egy minden korosztály számára vonzó, ingyenes rendezvény keretében. A tudományünnep programelemei különös hangsúlyt helyeznek a közoktatásban tanuló diákok megszólítására, célja interaktív, játékos, minden korosztály számára érdekes és izgalmas eszközökkel hozzájárulni a környezettudatos szemlélet- és életmód megismeréséhez, népszerűsítéséhez.

A rendezvény másik fontos célja, hogy a különböző területeken sikeres és tevékenységükkel kortársaikra ösztönzően ható magyar fiatalokat bemutassa. A 2014. évi, a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében rendezett fesztiválon kilencezren voltak kíváncsiak azokra a fiatalokra, akik találmányaikkal, kreativitásukkal, lendületességükkel új színt visznek a tudományos életbe és ennek folyományaként a hétköznapjainkba, emellett 25 kiállítói stand és 25 szakmai előadás várta az érdeklődőket. Az interaktív rendezvényen a vállalatok, kutatóintézetek és a fiatal feltalálók maguk is örömmel számoltak be felfedezéseikről a laikusoknak és szakmabelieknek egyaránt. Sikeres ifjú magyar vállalkozók, sportolók, művészek és a Nemzeti Tehetség Program is bemutatkozott a Tudományok és Tehetségek Kertjében.