VERSSZÍNHÁZ TUREK MIKLÓSSAL

A Versszínház™ a Költészet színháza, a Színház költészete! – az irodalom, a színház, a zene és a képzőművészet „ötvözete”.
A most bemutatásra kerülő sorozatban 3 monodrámát, egy verszenei előadást és az előadásokhoz kapcsolódó versillusztrációs kiállításokat láthat az érdeklődő közönség.
Turek Miklós versszínházi monodrámái nemcsak a költők verseit, de magukat a költőket is új életre keltik. A szöveget a költő adja, a drámát az élet, a konfliktust a költő személyisége. „Olyan mint egy film… Láttam a verseket… Éreztem a költőt… Csodás volt!”
A Kosbor Trió zenéje a különleges hangszereken megszólaló középkori dallamok átfonják a verseket, új életet adnak az ismert és kevésbé ismert verssoroknak.
Nágel Kornél grafikusművész metszetei festői továbbgondolásai verseknek, versszakoknak, verssoroknak, együtt az előadásokkal pedig különleges egységet alkotnak.

IDŐPONTOK:

március 13. Petőfi. Turek Miklós versszínházi monodrámája a költőről, akit nem ismerünk
március 27. Pilinszky. Verszenei kalandozás Pilinszky János költészetében, személyiségében a Kosbor Trió és Turek Miklós előadásában
április 10. József Attila. Turek Miklós versszínházi monodrámája József Attila utolsó éjjeléről
május 15. Faludy. Turek Miklós versszínházi monodrámája Faludy György kalandos életéről

BELÉPŐ:

1000 Ft/1 alkalom,
3200 Ft/4 alkalom (4 alkalmas bérlet megvásárlása esetén)

A program a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósul meg.
NKA_logo_2012