KÖRUTAZÁSOK

Utazásainkat kiterjedt nemzetközi együttműködés keretében szervezzük, amelyet Egyesületünk a párizsi székhelyű Nemzetközi Tudományos és Technikai Szabadidő Mozgalom (MILSET) magyarországi tagszervezeteként az elmúlt két évtized során épített ki a tudományos és műszaki ismeretterjesztésben élenjáró európai civil szervezetekkel és pedagógus-szakmai egyesületekkel.

A jelenleg feltöltött utak archív anyagok, tájékoztatásul szolgálnak és ötleteket adnak, amennyiben csoportos utazást kíván szervezni. Szívesen fogadjuk csoportok (tantestületek, iskolai osztályok, önkormányzatok, civil szervezetek, baráti körök stb.) kollektív jelentkezését, tetszőlegesen kiválasztott időpontokra. Kívánság szerint – a lehetőségek függvényében – lehetőség van a körutak módosítására, valamint egyéni igény alapján is szívesen összeállítunk programokat. Az ily módon megszervezett csoportok kalkulált létszáma (mely a tanulmányutak részvételi díjának kiszámításához alapul szolgál) 44 fő. A kiutazáshoz szükséges minimális csoport létszám 40 fő. Legalább 20 fő közös jelentkezése esetén 1, teljes csoport megszervezésekor 2 fő részére a részvétel ingyenes.

Általános és középiskolás (8-18 éves) korú diákok részvételi szándéka esetén csoportos jelentkezést várunk. A kiutazó csoport min. létszáma 42 fő diák + 2 fő, az iskola által delegált (lehetőleg angolul és/vagy a célország nyelvén értő) kísérő tanár; részükre a részvétel díjmentes. Legalább 10 diák együttes jelentkezése esetén 1 fő kísérő pedagógus a programon 50%-os térítéssel vehet részt, min. 20 tanuló csoportos jelentkezésekor pedig 1 csoportszervező pedagógus ingyen utazhat.

A TIT Kossuth Klub Egyesület tanulmányútjait az ismeretterjesztés területén sokéves tapasztalattal rendelkező, irodalom- és művészettörténész, építész, geográfus, történész szakemberek vezetik, ellátva egyben a csoportvezető tolmács feladatait is.

Információ:
Varga Viola