KOCKAKÖR (TEHETSÉGFEJLESZTŐ KLUB)

Kockakör – több mint szakkör

Adatelemzés felsőfokon, látványos prezentáció és kutatás-fejlesztés az alkalmazott tudományokban!
Előadások és oktatás Magyarország vezető innovatív vállalkozásainál!

Szereted az informatikát és a műszaki tudományokat? Megismerkednél velük az iskolapadon kívül is?
A Kockakör három alkalmas programsorozata során felfedezheted napjaink modern technológiáit, valamint betekintést nyerhetsz innovatív vállalatok működésébe.

• Big data – adatelemzés felsőfokon
  • Prezi – látványos ötletek
  • Navigációs rendszerek – innováció a tudományban
  • Keresőmotorok programozása – intelligens analízis
  • Autógyártás – műszaki megoldások az iparban

Kockakör, a TIT Kossuth Klub Egyesület  tehetséggondozó tevékenységének újszerű formája, amely a 2015 decemberében, Tehetségfejlesztő Klub néven útjára indított kezdeményezés folytatása – új néven és – az első év tapasztalatai alapján – jelentősen megújult tartalommal.

A 15–19 éves diákok számára meghirdetett kör célja a műszaki tudományokban, illetve azokon belül különösen az információ-technológia (IT) területén kiemelkedő tehetségű és teljesítményű fiatalok támogatása. A kör elméleti és gyakorlati természetű segítséget kíván nyújtani a diákok tudományos fejlődéséhez, kapcsolatépítési lehetőségeik szélesítéséhez, pályaorientációjához, egyszóval: képességeik kibontakoztatásához.

A Kockakör összejöveteleinek tervezett kiemelt szakmai-tudományos témái 2017-ben: a Prezi, a kecskeméti Mercedes gyár, a big data analízissel foglalkozó Neticle nevű start-up, az Egyesület Államokban nagy sikereket elérő adatbázis fejlesztésre és keresőmotorok programozására szakosodott Omnity, a világhírű magyar navigációs rendszer fejlesztő cég az NNG, az innovációs fejlesztésekkel foglalkozó cégeket összefogó Graphisoft Park, amelynek része a MIT mintájára létrehozott Aquincum Institute of Technology, a Google által létrehozott egyedülálló oktatóközpont, a Google GROUND, valamint a Rubik kockát kifejlesztő Rubik Stúdió.

A kör tagjainak a sikeres vállalkozások vezetői, szakértői tartanak előadást, majd az adott innovációs technológia alapjait oktatás keretében sajátíthatják el. Ennek keretében többek között sor kerül önálló prezentáció elkészítésére, közösségi médiafelületek big data analízisének programozására.

A Kockakör foglalkozásainak várható időpontjai: a tavasz folyamán 3 alkalommal, pénteki napokon.

A foglalkozások alkalmával a diákok étkeztetését és utaztatását az Egyesület saját hatáskörben szervezi.

A Kockakör 2017-es programja a Nemzeti Tehetség Program „Hazai tehetségfejlesztő szervezetek és közösségek támogatása” c. pályázatának köszönhetően valósulhat meg az NTP-HTSZ-M-16-B-0003 sz. projekt (Tehetségfejlesztő Klub) keretében.

Jelentkezési lap: bit.ly/kockakor

Utolsó módosítás: 2017.02.22.

Beszámoló a Tehetségfejlesztő Klub 2017. évi tevékenységéről

Tehetségfejlesztő Klub 2017 (Kockakör) felhívás

Beszámoló a Tehetségfejlesztő Klub 2016. évi tevékenységéről

Kisfilm tehetséggondozó tevékenységünkről (OTTDK, Tudományfesztivál, Tehetségfejlesztő Klub)

Tehetségfejlesztő Klub tájékoztatója és tematikája (ÚJ! 2016.02.17.)

Tehetségfejlesztő Klub tájékoztatója  és tematikája (2016.01.29.)

Tehetsegfejleszto Klub (2016) – jelentkezesi lap

TÁMOGATÓK