TEHETSÉGGONDOZÁS

A TIT Kossuth Klub Egyesület a nagy hagyományú TIT-mozgalom budapesti szervezetének örököse, amely alapítása óta megkülönböztetett figyelmet fordít a természet- és műszaki tudományos ismeretterjesztésre, szervezi a József Attila Szabadegyetemet, amely az iskolarendszeren kívüli szabadművelődés egyik legfontosabb honi intézménye

Az Egyesület, ezen túlmenően különös figyelmet fordít a tehetséggondozásra, a fiatalok iskolarendszeren kívüli természet- és társadalomtudományi, művészeti oktatására-nevelésére. E tevékenysége keretében szervezője és lebonyolítója a legnagyobb magyarországi tudományos-disszeminációs ifjúsági rendezvényeknek a Tudományfesztiválnak és a Tudományok és Teheteségek Kertjének. Emellett 20 éve a MILSET Europe magyarországi képviselőjeként rendezője a közép-európai magyar fiatalokat megszólító Országos Tudományos és Technikai Diákalkotó versenynek, valamint képviseli Magyarországot a nemzetközi seregszemléken.